Zvířátka

Jezevčík

29. listopadu 2010 v 16:25
Jezevčík je v dnešní době velice oblíbený pes. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci ho používají pro myslivost, ale v dnešní době se čím dál tím více chová jako domácí mazlíček a hlídač. Je vhodný k vystavování na psích výstavách a někteří milují agility. Je to velice společenský pes, je přátelský, oddaný, ale i paličatý, proto potřebuje důslednou výchovu. Je to také vynikající hlídač.
(zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :))
jezevčík

Bernardýn

28. listopadu 2010 v 21:53
Bernardýn je plemeno psa, které je spjato se zachraňováním lidí z lavin. To je však sporné. Jisté je to, že Hospic sv. Bernarda svého času choval tyto psy již od roku 1660, používal je však pro tah. Bernardýn je velké plemeno, které se rozhodně nehodí do města, průměrně se dožívá 11 let.
(zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :))
bernardýn

Anglický buldok

28. listopadu 2010 v 21:49
Anglický buldok se dříve používal ke zvláštním účelům - k zápasům s medvědy a býky. Vznikl křížením mastifů a teriérů. Dnes se buldoci chovají především pro výstavy. Má často zdravotní problémy. Má roztomilou povahu, jinak se mu říká tarač. (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
buldok

Jack Russel teriér

28. listopadu 2010 v 21:42
Jack Russell teriér je velmi temperamentní psík, který je velmi populární především v Austrálii, kde jsou největší chovy a Británii odkud pochází avšak není zde standardem uznán. Je to pes, který má rád legraci a své rodině je oddán. Většinou je k lidem přátelský a je oblíbený u dětí. Je velmi milý a přátelský. (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
jrt

Německý ovčák

28. listopadu 2010 v 21:27
Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno - tady se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech. (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
no

Zlatý retrívr

28. listopadu 2010 v 20:59
Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako asistenční pes. (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
zr

Bígl

28. listopadu 2010 v 20:55
Je to nezávislý pes, má sklon k toulání, je však také velmi oblíbený a příjemný společník, má totiž přítulnou povahu a má rád i děti. Dobře snáší teplo i chlad a je snášenlivý k jiným psům.  (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
bígl

Yorkšírský teriér

28. listopadu 2010 v 20:51
Yorkšírský teriér se v současné době řadí k těm nejpopulárnějším a nejčastěji chovaným společenským psům. Díky svému roztomilému vzhledu a malému vzrůstu se stal tak oblíbeným luxusním plemenem, chovaným v bytě, že se s ním můžeme setkat takřka všude. Tento malý psík je velmi energický a houževnatý, temperamentní a sportovně založený. (zdroj: našla sem to na seznamu(seznam.cz) a do vyhledávače sem si nastavila ,,enciklopedie") :)
york
 
 

Reklama
Zúčastni se WE soutěže!! Jestli si myslíš (a možná to tak i je! :D), že si vyhrál(a) klikni SEM!!
Koukni na TENHLE blog.
                      

blbost
Díky za návštěvu! :)